A sajtó munkatársainak segítségét kéri az aHang kampányplatform, a Lépjünk, hogy léphessenek! Közhasznú Egyesület és a Csak Együtt Van Esély (CSEVE) csoport.
Ma van a Fogyatékossággal élők világnapja. Erre az alkalomra a Lépjünk, hogy léphessenek! Egyesület, az aHang és a CSEVE csoport egy kérdőívet készített, amelynek célja, hogy a közös ápolási kampány további irányát meghatározza.
E három szervezet, a hozzájuk csatlakozó 41 formális és informális csoport, illetve több mint 50 ezer ember kitartó munkájának eredményeként a kormány 2019. január elsejétől bevezeti a GYOD-ot, a gyermekek otthonápolási díját, melynek összege bruttó 100 ezer forint lesz. Azok a családok, amelyek több önellátásra képtelen gyermeket is nevelnek, másfélszeres összegű, tehát bruttó 150 ezer forint GYOD-ot kapnak januártól.
Több érdekvédelmi szervezet, köztük a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége (MEOSZ) kritizálta a döntést, mert szerintük csak átmeneti megoldás született, és több mint 33 ezer érintettre nézve hátrányos ez a megkülönböztetés.
Az ápolási díj emeleséért és foglalkoztatási jogviszonyként való elismeréséért petíciót is indító 3 szervezet (aHang, Lépjünk!, Cseve) egy országos közvéleménykutatásba kezd az otthonápolók ügyében.
Céljuk az, hogy megmutassák a döntéshozóknak és a nyilvánosságnak, hogy mi a véleménye az embereknek az elmúlt időszak intézkedéseiről.
Fontos, hogy nemcsak az otthonápolók, hanem bárki kitöltheti ezt a kérdőívet. Jelenleg nincs még egy olyan kezdeményezés hazánkban, ami ennyi ápolási díjban érintett vagy velük szolidaritást vállaló állampolgárt egyszerre elérne. Az aHang levélküldő rendszerén keresztül több mint 50 ezer ember kapja ma meg ezt a kérdőívet.
Kérjük, hogy Önök is terjesszék a kérdőívet, melyet szakemberek értékelnek majd ki és az eredmények tükrében folytatják a szervezetek a kampányt.
Mutassuk meg, hogy mi a véleményünk!