A Független Diákparlament két, több ezer fős téli tüntetés, 12 pontban megfogalmazott követelésiek kikiáltása és egy Karácsony Gergely, Szél Bernadett és Vona Gábor részvételével zajló oktatáspolitikai vita megszervezése után, „Közös megemlékezés és tüntetés a jövőnkért” címmel március 15-ei eseményt szervezett a budapesti Operaház elé. Azért vonultak utcára, hogy szimpatizánsaikkal közösen hívják fel a figyelmet az oktatás problémáira.
Az eseményen többségben voltak a fiatalok, de minden korosztály képviseltette magát, a kezében magyar zászlót szorongató nagycsoportos óvodástól, a rendszerváltást átélt, Ferrari-sapkás nagypapáig. Fél hat felé, a Nemzeti Dal elszavalásával elkezdődött a műsor. Orosz Fanni, a Diák Vagyok Mozgalom tagja egyebek mellett kifejtette: a szabadságharcot a cselekvő emberek vívták ki. A második felszólaló Ország Olivér, a Független Diákparlament szóvivője volt, aki az előző két tüntetéshez hasonlóan ismertette, hogy az oktatásban kevés a pénz, rosszak állapotok, a diákok kénytelenek magolni gyakorlati ismeretek elsajátítása helyett. Nagy Blanka, diákparlamenti képviselő a ’48 márciusi hősökről beszélt, a megemlékezésen részvevőket az aktív vélemény-nyilvánításukért szintén hősnek titulálva. „Mi vagyunk a nép, mi vagyunk napjaink Petőfijei, hősök vagyunk!” – állította.
Ezt követően a színpadon lévő diákok úgy értékelték a kormányt, ahogy a kormány az oktatáson keresztül értékelte a diákokat. „A Facebookon félretájékoztatták az embereket az előző tüntetésünk helyszínérő. Földrajz?! Egyes!” – jelentették a szervezők. „Kérésünkre sem Orbán Viktor sem Balogh Zoltán nem mozdult meg. Testnevelés!? Elégtelen! Helytelen mondattal utasítottak vissza a megkeresésünket? Nyelvtan? Karó!” – folytatták kiabálva. Kijelentték, hogy a kormány oktatáspolitikája megbukott, a pótvizsga április 8-án esedékes. Válaszként zengett a tömegből a „megbuktak, megbuktak” rigmusok, ami hamar „Orbán takarodj, Orbán takarodj” ütemes skandálássá vált át. A szervezők ehhez már nem adták a nevüket, gyorsan csendre intették az embereket, és felinvitálták az Független Diákparlamentet támogató szervezetek képviselőit a színpadra, hogy közösen elénekeljék a Himnuszt.
Miután a tömeg teljeskörű támogatásával Gyetvai Viktor és Tarnay Kristóf, a Független Diákparlament képviselői megállapították, hogy a kormány oktatásügyi stratégiája nem működik, felolvasták a diákok 12 pontját, mint megoldási javaslatot. A szabad tankönyvválasztás visszaállításánál hatalmas volt az éljenzés, ami a nulladik óra eltörlésével és a tankötelezettség 18 évre emelésével kapcsolatos javaslatoknál csak fokozódott. A tetőpont a világnézetileg semleges oktatás és a kritikus gondolkodásra nevelés követelésénél következett be. Ezt követően Tiszai Anett, a szavazz.info.hu aktivistája javasolta, hogy mindenki propagálja április 8. fontosságát, győzzön meg egy-két ismerőst a szavazásról, mert ezen a fiatalok kivándorlása forog kockán. A beszédeket Gyetvai Viktor, az FDP alapítója zárta, aki kiemelte, ha nem tartjuk kordában a politikát, akkor a politika fog beleszólni a mindennapjainkba. “Nem szabad feladnunk, nem mondhatunk le a hazánkról, mert Magyarországon szeretnénk élni és dolgozni normális körülmények között.” – tette hozzá. Záróakkordként Gyetvai a Nemzeti Múzeumhoz invitálta a tömeget, hogy szavalják el a Nemzeti Dalt és ismertessék a 12 pontot.
Az emberek a múzeumhoz vezető úton „Európa, Európa” és „szabad ország, szabad oktatás” rigmusok skandálásával szórakoztatták magukat, majd a Nemzet Múzeum előtt elszavalták a Nemzeti dalt és elénekelték a Himnuszt. Ezután Gyetvai Viktor kijelentette, hogy az ittlévők példát mutatnak a magyar társadalom számára. Közben maroknyian bemásztak a múzeumkertbe, a lépcsőkön magyar és európai uniós zászlókat lengettek. A rövid intermezzo után Gyetvai összefoglalta a gondolatait. Mindenkit az április 8-i szavazásra buzdított, és arra, hogy álljunk ki egymásért. „A remény bennünk van. A mindennapokban kell tennünk a demokráciáért, hogy érdemes legyen Magyarországon tanulni és családot alapítani. Ez a mi országunk.” – zárta.