Az aHang műsora egyedülálló volt az eldurvuló kampányban: a politikai csatározás, a riválisok lejáratása helyett a programokra koncentrálva, kulturáltan kérdeztek a nézők és válaszoltak a jelöltek.
Vitázás helyett online fogadóórát tartott a négyből kettő, az aHang meghívását elfogadó főpolgármester-jelölt október 10-én. Ez volt az utolsó alkalom a 2019-es önkormányzati választás előtt, amikor a választók kérdezhettek a jelöltektől.
Nagyjából hasonló érdeklődés mellett zajlott a 14:00-kor induló Puzsér- és a 19:30-kor kezdődő Karácsony-fogadóóra, amelyen az aHang munkatársai által moderált és a szervezet kampányfőnöke, Papp Dóra által felolvasott kérdésekre válaszoltak az aspiránsok. A fogadóórák színvonalát jelzi, hogy egyetlen kérdést sem kellett kimoderálni a csetfolyamból, amelybe előzetes regisztrációval lehetett bekerülni. Bár egyértelműen voltak olyan kérdezők, akik nem az adott jelölt hívei voltak, ők is kulturált és leginkább a programokra fókuszáló kérdéseket tettek fel.
A fogadóórákon három – az aHang számára fontos és kampányokkal képviselt – témakörben vártuk a kérdéseket, a jelöltek 15-15 percet kaptak azok megválaszolására. A környezetvédelem, a lakhatás és az infrastrukturális kérdéskörökben mindkét jelöltnél hangsúlyosan előjöttek a Budapest autóforgalmának csökkentése érdekében tervezett lépések (pl dugódíj, sétálóövezetek) és az elektromos járművek használatának támogatása. Úgy tűnt, hogy a két jelölt leginkább ezekben a kérdésben képvisel hasonló álláspontot. A hajléktalan emberekkel kapcsolatban is megegyezett a véleményük abban, hogy nem büntetni kell ezeket az embereket, hanem élhető szállásokat biztosítani a számukra, Puzsér Róbert szerint minden embernek alanyi jogon jár egy zárható szoba. Az ő programjában a lakhatási válság megoldásai között szerepel egy lakásügynökség felállítása és önkormányzati lakások építése a nagyobb ingatlanfejlesztési projektekben. Karácsony Gergely az Airbnb kiadást szabályozná és szociális bérlakásokat, illetve a diákok számára kollégiumokat építene a lakhatási válság megoldása érdekében.
Az utolsó nagy témakörben a mindkét jelöltnek feltett kérdésre, hogy leállítanák-e a zöldterületek védelmében futó nagy kormányzati projekteket (kiemelten a Liget-projektet), különböző válasz született: Puzsér Róbert szerint erre nincs lehetőség, Karácsony Gergely viszont azt ígérte, hogy megválasztása esetén leállítja a Liget-projektet és más káros beruházásokat. Ez a mozzanat – hogy vajon meddig terjedhet a főpolgármesteri hatáskör – visszatérő eleme volt a műsornak: Karácsony Gergely sokkal nagyobb mozgásteret vizionál, mint Puzsér Róbert, aki üres ígéretnek tekinti azt, hogy a főpolgármesternek beleszólása van a kormányzati szintű fejlesztésekbe, szabályozásokba, mint pl. a Duna-hajók vagy a légiközlekedés szabályozásának a kérdése – ez ügyekben is lépne főpolgármesterként Karácsony Gergely.
A Budapest infrastruktúrájával foglalkozó szekcióban Puzsér Róbert egy kérdésre válaszolva beszélt még arról, hogy a gyerekek számára ingyenessé tenné a budapesti tömegközlekedést (hiszen ők nem rendelkeznek bevétellel szemben a 65 év feletti nyugdíjasokkal, akiknek szerinte szavazatmaximalizálási célból tették ingyenessé az utazást), illetve arról, hogy nyilvános és ingyenes wc-éket és ivókutakat létesítene a városban. Karácsony Gergely az alvóvárosokat helyi központokkal és felújított utakkal élénkítené, amelyek fejlesztésére igazságosabban osztaná el a forrásokat.
A beszélgetést mindkét aspiráns azzal zárta, hogy megválasztása esetén nyilvánossá tenné a korábbi és ezután születő fővárosi szerződéseket.
Miért volt szükség a fogadóóra megszervezésére?
A főpolgármesteri előválasztás sikeres lebonyolítása után az aHang ígéretet tett arra, hogy az önkormányzati választást megelőző kampányidőszakban vitát szervez a jelenlegi főpolgármester és kihívója vagy kihívói között. Minden erőfeszítésünk ellenére a vita Tarlós István miatt nem jöhetett létre, mi azonban szerettük volna megadni az esélyt a választóknak a minél alaposabb tájékozódásra a főpolgármester-jelöltekkel kapcsolatban. A fogadóórára is hívtuk Tarlós Istvánt, azonban ő ezzel a bemutatkozási lehetőséggel sem kívánt élni.