Több mint 11 ezren írták alá azt a petíciót, amely Kövér Lászlót szólítja fel nyilvános bocsánatkérésre a női képviselőkre és általában a nőkre tett megalázó megjegyzései miatt: “Én szánalommal tekintek ezekre a képviselőkre, különösen azokra, akiknek a személyi száma 2-vel kezdődik, amikor olyan helyzetbe keverik magukat, amilyenbe Szabó Tímeának is sikerült legutóbb. Nincs annál elszomorítóbb, mint amikor egy gyűlölettől eltorzult női arcot lát az ember férfi létére.”
Az Országgyűlés elnökének nem ez volt az első irritáló megszólalása: “szeretnénk, ha lányaink az önmegvalósítás legmagasabb minőségének tartanák, ha unokákat szülnének nekünk” – mondta közel öt évvel ezelőtt.
A petíció (online) átadásakor emlékeztettük legfontosabb házelnöki kötelességeire is: az Országgyűlés elnöke “gondoskodik az Országgyűlés tekintélyének megóvásáról, rendjének, biztonságának fenntartásáról és munkájának megszervezéséről, (…) képviseli az Országgyűlést (…), megnyitja és részrehajlás nélkül vezeti az üléseket, (…) rendészeti, illetve fegyelmi jogkört gyakorol az Országgyűlés zavartalan működése és méltóságának megőrzése érdekében.”
Ehhez képest cinkosa a párttársainak, amikor egy – történetesen épp női – képviselőt kell elhallgattatni, azért, mert a pártjának kellemetlen kérdéseket tesz föl. Ez a részrehajlás elfogadhatatlan. Megsért minden nőt és minden olyan férfit, akik nemtől függetlenül tisztelik a másik embert. Megsért mindenkit, aki normális politikai kultúrát és beszédmódot szeretne.
A petíció aláírói egy olyan politikai kultúra mellett állnak ki, ahol egy vita során a képviselők tisztelettel meghallgatják egymást, és válaszolnak a kérdésekre; belátják, ha tévednek, elfogadják a jogos érveket, és aszerint cselekednek. Ahol senkit nem különböztetnek meg valamilyen védett tulajdonsága (pl. a neme) miatt.
A borítóképen a petíció indítói, a FeminX tagjai és társaik tiltakozása Kövér László kijelentése ellen: