Az előző tanév végén érkezett a hír, hogy a szentesi Horváth Mihály Gimnázium igazgatója a Hódmezővásárhelyi Tankerületi Központtal közösen, egyoldalúan és indoklás nélkül átszervezné a szentesi drámatagozatot. A tényként közölt döntés felháborította a diákokat, szülőket, tanárokat, a művészvilág számos tagját – és minket is!
A hír hallatán petíciót indítottunk az ügyben, amit rövid időn belül több mint háromezren támogattak az aláírásukkal. A szegedi aPontunk részt vett az iskolánál szervezett demonstráción, híres öregdiákokkal vették fel a kapcsolatot, hogy a támogatásukat kérjük, és augusztus végén megkísérelték átadni a petíciót a döntéshozóknak: Szentesen, a Horváth Mihály Gimnázium előtt gyülekeztek a petíció aláíróival, szülőkkel és diákokkal az átadáshoz, amikor bezárták előttük az iskola kapuját, amit később sem nyitottak ki, hiába csengettek. Telefonon is keresték az irodát, illetve az iskola portáját, ahol azt a tájékoztatást kapták, hogy hiába van tanítás nélküli munkanap az igazgatóság, a tantestület és a technikai dolgozók számára, nem nyitják ki a kaput. Így végül a zárt kapura ragasztották ki a kézbesíteni szánt petíciót.
Ezek után a Hódmezővásárhelyi Tankerületi Központot keresték fel. Itt azt az információt kaptuk, hogy az igazgatónő szabadságon van, de mivel ügyfélfogadási idő volt, egy kollégája átvette a petíciót. A szentesi önkormányzati és országgyűlési képviselők mindeközben dolgoztak a megoldáson, és együttesen még nagyobb nyilvánosságot tudtak adni az ügynek!
A civil összefogás, amibe a legközvetlenebbül érintettek, a diákok közül is többen bekapcsolódtak, sikeres volt! Nem az iskola és a tankerületi igazgatók tértek jobb belátásra, hanem az önkormányzat talált egy áthidaló megoldást, ehhez elengedhetetlen volt az, hogy az érintettek kiálljanak magukért – és mi mindannyian a drámai tagozatért!
Közös sikerünk, hogy a drámai képzés az eddig is jól bevált rendszerben, az eddigi partnerintézménnyel együttműködésben zajlik tovább!