Október 22-én fórumot tartottak a mórahalmi Aranyszöm Rendezvényházban „Homokhátság víz és mezőgazdaság nélkül?” címmel, ahol a helyi vízhiány kérdése állt a középpontban. Az eseményt az aHang és a CKA szervezte, céljuk a szakmai és közösségi párbeszéd volt. A találkozón kutatók, szakértők és gazdálkodók vitatták meg, hogy a klímaváltozás és a jelenlegi vízgazdálkodási rendszerek milyen kihívásokat jelentenek a régió számára.
A fórumot Tóth Rebeka, az aHang Csongrád megyei koordinátora nyitotta meg, majd élő közvetítés formájában több száz érdeklődőhöz is eljuttatták. Az előadók közül elsőként Rakonczai János professzor mutatott rá, hogy a talajvíz szintje egyre alacsonyabb, amit a klímaváltozás csak súlyosbít. Tölgyesi Csaba adjunktus hangsúlyozta, hogy az intenzív erdőgazdálkodás és az erdőtelepítések vízhiányhoz vezettek, és megoldásként a helyi adottságokhoz illeszkedő, extenzív erdőgazdálkodást javasolta. Magyar Kitti agrármérnök a vízmegtartás-alapú tájhasználatot emelte ki, míg Király András (WWF) az árterek helyreállításának fontosságára figyelmeztetett, hogy megőrizzük a régió természeti erőforrásait.
A közönség és a szakértők közötti beszélgetés során felmerült, hogy a helyi vízügyi és mezőgazdasági szabályozások gyakran nem segítik a fenntartható fejlődést. A fórum eredményesen hívta fel a figyelmet a Homokhátság vízproblémáira, és az összefogás erejét hangsúlyozta, amely kulcs lehet a régió jövőbeni fenntarthatóságához.